пʼятниця, 21 жовтня 2016 р.

PISA-2018: що отримає Україна?

Міжнародні порівняльні дослідження оцінювання якості освіти давно увійшли в практику обов’язкових заходів щодо аналізу стану освіти в країнах світу. Деякі країни, наприклад, Німеччина, використовують їх як ядро моніторингових систем, вибудовуючи власні інструменти моніторингу на основі даних таких досліджень, інші, зокрема Польща, застосовують їх результати як одну з багатьох складових програми з вивчення якості освіти.

Країна, зацікавлена в участі у таких дослідженнях, може обрати одне або декілька – зі значного переліку: TIMSS, PIRLS, PISA, CIVIC, ICILS тощо. Усі вони значно відрізняються за направленістю, змістом, організацією, періодичністю тощо, об’єднує ці дослідження те, що усі вони можуть бути використані як каталізатор удосконалень освітніх систем, дзеркало.

Про можливість побачити освітню систему своєї країни крізь системи інших країн розповідають національний координатор PISA-2018 в Україні Тетяна Вакуленко та методист відділу досліджень та аналітики Українського центру оцінювання якості освіти Світлана Ломакович.

Немає коментарів:

Дописати коментар