Готуємось до нового навчального року

Готуємось до нового навчального року






2019-2020




ПРО ЗАТВЕРДЖЕННЯ ТИПОВОЇ ОСВІТНОЇ ПРОГРАМИ СПЕЦІАЛЬНИХ ЗАКЛАДІВ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ ІІ СТУПЕНЯ ДЛЯ ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ



для 2–4-х класів — за № 407
для 5–9-х класів — за № 405
для 10–11-х класів (Стандарт 2004 року) — за № 406
для 10–11-х класів (Стандарт 2011 року) — за № 408.
Вчителі Нової української школи можуть складати власні навчальні програми на основі типових, не подаючи їх на затвердження МОН.
Освіта для дітей з особливими потребами.
  • Дітям з особливими потребами





Для  11 класів " Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти III ступеня"
Для школи ІІ ступеня  "Наказ МОН України №405 від 20.04.2018 "Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти ІІ ступеня"

Для школи І ступеня "Наказ МОН України №407 від 20.04.2018  "Про затвердження типової освітньої програми закладів загальної середньої освіти І ступеня"

Для 10 класу типовий навчальний план


МОН затвердило нові шкільні освітні програми

Міністерство освіти затвердило нові типові освітні програми початкової (2-4 клас),  базової (5-9 клас) та старшої школи (10-11 клас). Відповідні накази підписані міністром освіти Лілією Гриневич.

Типові освітні програми початкової освіти, базової та старшої школи окреслюють рекомендовані підходи до планування й організації школами єдиного комплексу освітніх компонентів для досягнення учнями обов’язкових результатів навчання.

Програми також визначають загальний обсяг навчального навантаження, орієнтовну тривалість і можливі взаємозв’язки окремих предметів, послідовність їх вивчення та очікувані результати навчання учнів.

Освітні програми початкової і базової школи будуть введені в дію з 2018/2019 навчального року.


Освітні програми старшої школи вводитимуться у дію поетапно - впродовж двох наступних навчальних років.







Типові навчальні програми для початкової школи затверджені Колегією Міністерства освіти і науки 22 лютого 2018 року.

Освітянам пропонуються 2 типові освітні програми, кожна з яких розроблена відповідно до нового Закону України "Про освіту" та Державного стандарту початкової освіти. Педагогічна рада закладу самостійно обирає, за якою програмою буде проводити навчання, а керівник затверджує схвалену педрадою програму.















Документ має таблиці розподілу годин по предметах та пояснювальну записку. Для візуальної зручності та з одночасним урахуванням ергономічності розміщую тут лише цифрові табличні показники.







Про структуру 2017/2018 навчального року та навчальні плани загальноосвітніх навчальних закладів

Лист МОН № 1/9-315 від 07.06.17 року



Рекомендації до складання робочих навчальних планів Робочий навчальний план кожен загальноосвітній навчальний заклад до початку навчального року: розробляє самостійно, відштовхуючись від Типових навчальних планів подає на затвердження місцевому органу управління освітою.




Про типові навчальні плани для
10-11 класів загальноосвітніх
навчальних закладів

Заслухавши та обговоривши доповідну записку, підготовлену департаментом загальної середньої та дошкільної освіти, і проекти типових навчальних планів для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів, КОЛЕГІЯ УХВАЛЮЄ:


1. Доповідну записку департаменту загальної середньої та дошкільної освіти «Про типові навчальні плани для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів» взяти до відома.



2. Схвалити типові навчальні плани для 10-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів (додаються).




Про навчальні плани та організацію
навчально-реабілітаційного процесу
для учнів з особливими освітніми
потребами загальноосвітніх навчальних
закладів y 2017/2018 навчальному році

Надсилаємо оновлені рекомендації Міністерства освіти і науки України про навчальні плани та організацію навчально-реабілітаційного процесу для учнів з особливими освітніми потребами загальноосвітніх навчальних закладів у 2017/2018 навчальному році для використання в роботі.


Відповідно лист Міністерства освіти і науки України від 14.06.2017 № 1/9-325 вважати таким, що втратив чинність.



Про структуру 2017/2018
навчального року та навчальні плани
загальноосвітніх навчальних закладів


Відповідно до статті 16 Закону України «Про загальну середню освіту» структуру навчального року та строки проведення канікул встановлюють загальноосвітні навчальні заклади за погодженням з відповідними органами управління освітою. При цьому навчальний рік у загальноосвітніх навчальних закладах незалежно від підпорядкування, типів і форм власності розпочинається у День знань - 1 вересня і закінчується не пізніше 1 липня наступного року, а тривалість канікул протягом навчального року не може бути меншою 30 календарних днів без врахування днів, коли діти припиняли навчання з незалежних від них причин (карантин, температурний режим тощо).

2016-2017 н.р.

 Про структуру 2016/2017 навчального року та складання навчальних планів
 У наступному навчальному році заборонено відпрацювання по суботах. А якщо  
 учитель  через об’єктивні обставини проведе меншу кількість уроків, то це не може бути
 причиною вирахувань із його заробітної плати.  

























Немає коментарів:

Дописати коментар